Oblężenie Malbork

Świat należy do odważnych

Ekologia w służbie przyszłości

W obecnych czasach coraz bardziej zwracamy uwagę na produkty, które spożywamy i użytkujemy w życiu codziennym. Ma to związek ze zwiększającą się świadomością wpływu tych produktów na nasze zdrowie. Wszechobecne zanieczyszczenie spowodowane wieloletnimi zaniechaniami i przewagą interesu ekonomicznego, skłaniają nas do poszukiwania coraz to nowych sposobów na poprawienie jakości naszego życia.

Co to jest BPA?

BPA to skrócona nazwa środka chemicznego Bisfenol A, obecnego w znacznej części produktów takich jak kubki termiczne, bidony na wodę czy inne podobne produkty do wielokrotnego użytku. Badania potwierdziły, że związek BPA negatywnie oddziałuje na wiele obszarów naszego zdrowia. Bisfenol A może powodować lub zwiększać ryzyko:• alergii skórnych,• podrażnień dróg oddechowych• nowotworów piersi• nowotworów prostaty

  • cukrzycy
  • zespołu policystycznych jajników
  • zaburzeń płodności
  • astmy u dzieci
  • zespołu metabolicznego
  • otyłości i wielu innych.

BPA może przenikać do organizmu przez skórę oraz drogami — oddechową i pokarmową.

Ekologiczna alternatywa

Produkty z BPA w składzie otaczają nas z każdej strony. To jednak do nas jako świadomych konsumentów należy decyzja, jakie produkty wybierzemy. Z pomocą przychodzą nam producenci, którzy przywiązują wagę do składu swoich produktów i ich wpływu na zdrowie człowieka. Przykładem takich produktów są butelki i kubki termiczne firmy Ragsy. Są one w 100% BPA Free co oznacza, że do ich produkcji nie użyto toksycznych półproduktów. Zastąpienie wody sklepowej wody butelkowanej wodą filtrowaną, używanie wielorazowych słomek to tylko niektóre z działań, które już teraz możemy zastosować, aby lepiej chronić zdrowie swoje i swojej rodziny. Oferta naszej firmy została dostosowana do oczekiwań świadomych konsumentów. Na naszej stronie można zaopatrzyć się w wiele ekologicznych produktów wielokrotnego użytku, których używanie zdecydowanie zimniejszy naszą ekspozycję na toksyczne związki takie jak np. BPA czy ftalany. Butelki takich firm jak Rags, obecne w naszej ofercie, stwarzają możliwość kupna nie tylko bezpiecznego produktu, ale również produktu o modnym designie i w odpowiedniej dla nas pojemności. Możemy zaopatrzyć się także w m.in. maski, filtry do wody, lunch boxy oraz karafki i bidony.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *